Επιχείρηση Καθαρές Πινακίδες

Τη Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019 μαθητές του 2ου ΓΕΛ Σερρών συμμετείχαν στις δράσεις που διοργάνωσε ο Δήμος Σερρών για την Oδική Ασφάλεια και τον Καθαρισμό των Πινακίδων Σήμανσης. Συμμετείχαν το Τμήμα Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νέας Γενιάς, το Τμήμα Περιβάλλοντος και το Τμήμα Κυκλοφοριακού Σχεδιασμού του Δήμου Σερρών σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Τροχαίας Σερρών, το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και το «Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας Π. Μυλωνάς».

Οι μαθητές του σχολείου μας με τους συνοδούς καθηγητές τους, Κουταντώνη Σταύρο και Ζουρνατζή Τάνια, εκπαιδεύτηκαν στην αφαίρεση συνθημάτων, αυτοκόλλητων και άλλων διακριτικών από πινακίδες σήμανσης που δημιουργούν κινδύνους σε οδηγούς και πεζούς.

Posted in Δραστηριότητες.