Αγιασμός

Με ευχές για καλή και δημιουργική χρονιά τελέστηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός την Τρίτη 11/9/2018 στις 8:30 στο σχολικό συγκρότημα του 2ου Γενικού Λυκείου Σερρών. Η Διευθύντρια κα. Βασιλική Κούλα καλωσόρισε τους μαθητές όλων των τάξεων που επανήλθαν στους γνώριμους χώρους του σχολείου και τους ευχήθηκε καλή πρόοδο και επιτυχίες. Την παράσταση έκλεψαν οι περσινοί απόφοιτοι και νυν φοιτητές που "πλημμύρισαν" την αυλή του σχολείου με διάθεση νοσταλγίας. Μετά το πέρας του Αγιασμού αναγνώστηκαν μηνύματα του Υπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, του Περιφερειακού Διευθυντή Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2018-2019. Καλή σχολική χρονιά!

Posted in Νέα - Ανακοινώσεις.