Εκλογές 15μελους μαθητικού συμβουλίου

Την Τετάρτη 10/10/2018 πραγματοποιήθηκαν τις τρεις τελευταίες ώρες οι εκλογές για την ανάδειξη του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου του σχολείου μας. Οι μαθητές όλων των τάξεων προσήλθαν στις εκλογές με νηφαλιότητα και ωριμότητα και ανέδειξαν τους εκπροσώπους τους ακολουθώντας δημοκρατικές διαδικασίες. Άλλωστε το σχολείο, μέσω του επιτυχημένου θεσμού των μαθητικών κοινοτήτων, προετοιμάζει τα παιδιά για την απρόσκοπτη ένταξή τους σε μια ελεύθερη και δημοκρατική κοινωνία, καθιερώνοντας τον διάλογο και τη συνεργασία ανάμεσα στον καθηγητή και τον μαθητή και ενισχύοντας την πρωτοβουλία των παιδιών. Συγχαρητήρια στην εφορευτική επιτροπή, που είχε την ευθύνη για τη διεξαγωγή των εκλογών και σε όλα τα εκλεγμένα μέλη του μαθητικού συμβουλίου!!

Posted in Μαθητικά Συμβούλια.