Στολίζω την πόλη μου

Οι μαθητές του Β2 συμμετείχαν στη δράση με τίτλο "Στολίζω την πόλη μου" του Τμήματος Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νέας Γενιάς του Δήμου Σερρών σε συνεργασία με το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών. Από το Δήμο Σερρών διατέθηκαν 25  φυσικά Χριστουγεννιάτικα Δέντρα τα οποία τοποθετήθηκαν κατά μήκος του πεζόδρομου της οδού Κ. Καραμανλή. Οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν ενεργά στολίζοντας το δικό τους Χριστουγεννιάτικο Δέντρο με θέμα την κλιματική αλλαγή και τα ανακυκλώσιμα υλικά. Η γιορτή πλαισιώθηκε από μουσική και τραγούδια σε εορταστική ατμόσφαιρα και στο τέλος ακολούθησε απονομή αναμνηστικών διπλωμάτων συμμετοχής. Συγχαρητήρια για την οργάνωση και την ευαισθητοποίηση των μαθητών στον άοκνο Βιολόγο μας Σταύρο Κουταντώνη. Καλές γιορτές σε όλους!!

Posted in Δραστηριότητες.