Επέτειος Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 17/11/2017 το σχολείο μας τίμησε την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου με τη μαθητική παράσταση "Εμένα με νοιάζει" του Θωμά Μενεξέ. Ο κ. Βαγγέλης και η γυναίκα του διασκεδάζουν με τους φίλους τους την παραμονή του πραξικοπήματος της 21ης Απριλίου 1967. Έξι χρόνια αργότερα ο κ. Βαγγέλης διαπιστώνει με έκπληξη ότι τα παιδιά του συμμετέχουν στην εξέγερση του Πολυτεχνείου... Οι μαθητές που συμμετείχαν στην παράσταση εντυπωσίασαν με την ερμηνεία τους προκαλώντας συγκίνηση και συναισθηματική φόρτιση. Ξεχωριστό τόνο στην εκδήλωση χάρισαν τα τραγούδια "Μαλαματένια Λόγια", "Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον", "Είμαστε δυο", "Το ταγκό της Νεφέλης", "Ας κρατήσουν οι χοροί". Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στις καθηγήτριες του σχολείου μας Μαγδανοζίδου Βίκυ και Μανούκη Νόνη.

Posted in Εκδηλώσεις.