Υλοποίηση δράσεων κατά την Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Με μεγάλη επιτυχία γιορτάστηκε στο σχολείο μας τη Δευτέρα 2/10/2017 η 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με το σύνθημα «Αθλούμαι ? ΧαράΖΩ το μέλλον». Οι μαθητές συμμετείχαν ενεργά σε δράσεις βιωματικές και αθλητικές με πνεύμα ομαδικότητας, συνεργασίας και ευγενούς άμιλλας συνειδητοποιώντας τα πολλαπλά οφέλη του αθλητισμού τόσο για τη σωματική όσο και για την πνευματική υγεία. Θερμά συγχαρητήρια για την άρτια οργάνωση των αθλητικών δραστηριοτήτων στον γυμναστή του σχολείου μας κ. Μερτζανίδη Δημήτρη και για τον συντονισμό και την οργάνωση των βιωματικών εργαστηρίων στον βιολόγο μας κ. Κουταντώνη Σταύρο σε συνεργασία με τα στελέχη του Κ.Π. «ΟΑΣΙΣ» και την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Ευθυμιάδου Σοφία.  Citius! Altius! Fortius!

Posted in Αθλητικές, Δραστηριότητες.